#1 2009-04-28 18:51:41

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Kontra cenzurze

Już 5 maja odbędzie się jakże ważne dla nas głosowanie w Parlamencie Europejskim, a dotyczące tak zwanego Pakietu Telekomunikacyjnego. Brukselscy oficjele postanowili ograniczyć nam dostęp do Internetu i podzielić go na tak zwane "pakiety". Co to oznacza w praktyce? Daje to prawo dostawcom usług internetowych na ograniczony dostęp do zasobów światowej sieci. Przykładowo w najtańszym pakiecie dostaniesz dostęp do jednych, a do innych witryn już nie - zależy to od zasobności portfela właściciela portalu. Może się zdarzyć, że dostęp do niszowych, ale jakże ważnych dla Ciebie witryn będzie zablokowany. Winne są korporacje, które lobbują na rzecz tych zmian pod pretekstem obrony przed piractwem. Jest prawie pewne, że dostęp do sieci p2p zostanie zablokowany, bo żadnemu usługodawcy nie będzie się to opłacać.

Atakować - http://stopcenzurze.wikidot.com/

Offline

 

#2 2009-04-29 09:29:16

Daria

Birbant

2813362
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 306
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

u mnie strona strasznie długo sie wczytuje, listy w ogole nie moge zobaczyc, a mail potwierdzajacy przyszedl po 4 godzinach.
Jednak zaatakowałam i sie podpisałam

Offline

 

#3 2009-05-15 10:13:09

lucyfer666

Pozer

Zarejestrowany: 2009-03-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Ja się podpisałem... Wogóle śmiech co Ci politycy wymyślają... Zresztą wskażcie chociaż jednego mądrego bęcwała to będzie huk...

Offline

 

#4 2009-05-16 12:35:57

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Zaczęło się. Francja, kurwa, kraj z takimi tradycjami wolnościowymi...

Francuski parlament uchwalił ustawę przewidującą, że internauci, którzy nielegalnie pobierają z sieci pliki muzyczne i filmowe mogą zostać całkowicie pozbawieni dostępu do internetu - informuje serwis CNN.
Nowe prawo opiera się na zasadzie "do trzech razy sztuka", co oznacza, że internauta nielegalnie pobierający pliki z sieci zostanie najpierw dwa razy ostrzeżony przez dostawcę internetu, a następnie, jeśli nie zaprzestanie niezgodnych z prawem działań, może zostać całkowicie odcięty od dostępu do sieci.

Offline

 

#5 2009-05-16 17:00:12

Daria

Birbant

2813362
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 306
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

o super, normalnie bajera :/

Offline

 

#6 2009-08-20 08:52:20

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Policja chce prawa do śledzenia internautów.

Policja i służby specjalne chcą, żeby portale i witryny internetowe gromadziły dane o internautach i ich działaniach na potrzeby ewentualnych śledztw - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".
Według gazety pomysł taki powstał 8 czerwca 2009 na spotkaniu w MSWiA przedstawicieli resortu i m.in. Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak pisze "Rzeczpospolita", powołano wtedy grupę roboczą, która ma wprowadzić zmiany do nowelizowanej ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Obowiązek archiwizowania danych miałby spoczywać na firmach zarządzających portalami, witrynami z blogami czy forami.
Ich przedstawiciele są przeciwni takiemu pomysłowi, wskazując m.in. na jego koszty. Wysłaliśmy protest do ministra Grzegorza Schetyny - mówi dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy, Maciej Hoffman.

Offline

 

#7 2009-08-20 09:12:22

Yakub

Birbant

9006834
Skąd: z domu.
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 295
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Żyjemy w wolnym kraju? Naprawdę? Teraz to raczej "komuno wróć". Znów SBeki będą śledzić każdy krok? Nie no... zajebiście. Wolna Europa? Taaaaa.....  Mnie to to się z faszyzmem kojarzy. Zresztą nie tylko mnie


http://e.vampirefreaks.com/emotes/guitar.gif
Bo łatwiej jest odpowiadać w niebie, niż szczerze sądzić samego siebie.
Forsa dla Boga, forsa niczyja, a tu na Ziemii ktoś z tego żyje.

Offline

 

#8 2009-09-07 12:06:32

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Brytyjscy muzycy stanowczo zaprotestowali przeciw rządowym propozycjom kar wymierzonych w osoby udostępniające chronione prawem pliki w sieci. Artyści podkreślają, że odcinanie od internetu osób posądzonych o ten naganny proceder wcale niczego nie zmieni, a jedynie pogorszy obecną sytuację.
Zdaniem muzyków, dotychczasowe sposoby walki z piractwem nie przynoszą rezultatów.

Jak wynika z wielu analiz, fani udostępniający muzykę w sieci często kupują więcej płyt niż ich przyjaciele nie łamiący prawa.

Piraci, jak pokazują badania, nierzadko są prawdziwymi muzycznymi koneserami, stale szukają nowej muzyki w internecie, głównie przez różnego rodzają sieci p2p i serwisy warezowe. Plany rządu Wielkiej Brytanii dotyczące odcinania od sieci osób udostępniających pliki, zostały więc ostro skrytykowane przez stowarzyszenia reprezentujące brytyjskich muzyków. Zdaniem artystów, tego typu działania zamiast zaspokajać potrzeby rynku w erze internetu, bronią starych, archaicznych schematów jednocześnie karząc prawdziwych fanów.

Muzyków niepokoją także działania takich organizacji jak IFPI występujących w imieniu wielkich wytwórni. Ich zdaniem pomysły tak ostrych kar wobec osób ściągających muzykę z sieci są niewspółmierne do popełnionych przez nich przewinień oraz powodują większą przepaść między artystami a fanami.

Stowarzyszenia zrzeszające brytyjskich artystów wypowiedziały się również na temat innych sposobów radzenia sobie z problemem piractwa. Zdaniem Featured Arists Coalition (FAC) obecny stan rzeczy spowodowany jest głównie przestarzałą polityką wytwórni, które nie potrafią dostosować swoich sposobów dystrybucji muzyki do wymogów dzisiejszego rynku.

Offline

 

#9 2009-09-07 17:36:39

 dezerterzysta

Broczący śliną i metafizyką

Skąd: Pałuki
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 756
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

szok! Oni myślą!

Offline

 

#10 2009-09-07 19:49:02

Daria

Birbant

2813362
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 306
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

faktycznie myślą i to całkiem logicznie

Offline

 

#11 2009-11-04 15:45:06

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Dwa słabe newsy

Zarzuty ma usłyszeć kilka tysięcy polskich internautów.

Z sieci zniknął portal hostingowy odsiebie.com. Jego właściciele zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut... paserstwa - informuje Radio Wrocław.
Zdaniem policji Jarosław i Łukasz Ć. przyjmowali nielegalne oprogramowanie, a następnie umożliwiali jego pobieranie innym osobom na portalu
odsiebie.com. Wstępne straty oszacowano na 250 tysięcy złotych - poinformowali wrocławscy policjanci.
Twierdzą też, że z nielegalnego oprogramowania mogło skorzystać około 4 mln użytkowników. Radio Wrocław sugeruje, że teraz do nich będą pukać policjanci i im zostaną postawione zarzuty.
Podczas zatrzymania, jak można przeczytać na stronie policja.pl, funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację, przenośne dyski pamięci, płyty z pirackim oprogramowaniem oraz komputer. Śledczy na poczet przyszłych kar zajęli również samochód osobowy o wartości ok. 30 tysięcy złotych.
Odsiebie.com było jednym z największych wrocławskich przedsięwzięć internetowych - informuje Radio Wrocław. W sierpniu serwis miał już ponad 2,2 mln użytkowników miesięcznie (dane Megapanel PBI/Gemius) i w rankingu popularności portali w Polsce wyprzedzał m.in. Facebook, Grono i MySpace.

Mimo masowych społecznych protestów rządy unijne postawiły na swoim. Dyrektywa telekomunikacyjna pozwoli władzom ograniczać dostęp do internetu bez uprzedniej zgody sądu.

- To skandal! Na końcu drogi okazało się, że europarlament nie miał wystarczająco dużo odwagi, żeby bronić praw i wolności obywateli - oburza się Jeremier Zimmermann, francuski działacz pozarządowy, w reakcji na decyzję europosłów. W ubiegłym tygodniu, unikając rozgłosu, ulegli presji rządów i zgodzili się na takie zapisy w nowym prawie unijnym, które zdaniem wielu organizacji pozarządowych zagrożą wolności w internecie.

Jeszcze na wiosnę br. mogło się wydawać, że losy unijnej dyrektywy - "Pakietu telekomunikacyjnego" - potoczą się inaczej.

Wtedy, tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, w całej Europie (także w Polsce) wybuchły protesty przeciwko zapisom "Pakietu". Politycy pracujący nad dyrektywą starali się wszystkich przekonać, że "Pakiet" nie złamie niczyich praw, a wręcz da internautom nowe przywileje.

Niklewicz: Protesty internautów trochę przesadzone.

Nadaremno. Protest przybierał na sile. Dziesiątki tysięcy internautów (w samej tylko Polsce aż 60 tys.!) podpisało się pod krążącą po sieci petycją, w której domagali się utrącania zapisów dyrektywy. Organizowano także protesty uliczne.

Gorączka udzieliła się wielu europosłom. Zwłaszcza tym, którzy walczyli o reelekcję do PE. Na jednym z ostatnich głosowań w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego wprowadzili do "Pakietu telekomunikacyjnego" słynną poprawkę 138.

Mówiła wprost: żadna restrykcja (grzywna, odcięcie od sieci itp.) nie może być nałożona bez uprzedniego wyroku sądu - z wyjątkiem zagrożenia publicznego (czyli np. aktów cyberterroryzmu, nawoływania do popełnienia poważnego przestępstwa, szerzenia podofilii itp.).

Organizacje pozarządowe triumfowały.

Potem odbyły się wybory i skład europarlamentu się zmienił. Emocje opadły i okazało się, że europosłowie już nie są gotowi bronić "poprawki 138".

Widząc, że unijna Rada (czyli rządy) absolutnie jej nie akceptuje, komisja ds. przemysłu Parlamentu Europejskiego po cichu przygotowała nową treść poprawki do "Pakietu telekomunikacyjnego". Jest dłuższa i... mniej zabezpieczająca internautów.

Stwierdza bowiem, że "jakiekolwiek kroki mogące ograniczyć podstawowe prawa i wolności mogą być podejmowane jedynie w szczególnych przypadkach", pod warunkiem że są "właściwe, proporcjonalne i potrzebne w społeczeństwie demokratycznym" i będą przestrzegać Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, z "faktyczną ochroną sądową".

Dodatkowo poprawka mówi, że od decyzji podjętej przez władze ma przysługiwać odwołanie do sądu. Kłopot w tym, że już po decyzji władz odcinającej od sieci, a nie przed! Europarlament zmienił swoje stanowisko o 180 stopni.

- To tragedia - mówią pozarządowe organizacje. Podkreślają, że poprawka 138 ma kluczowe znaczenie nie tylko dla piratów, ale dla wolności wszystkich internautów. Otóż zgodnie z interpretacją tych organizacji przepisy "Pakietu telekomunikacyjnego" mają pozwalać firmom telekomunikacyjnym na "pakietowanie" treści internetowych, tj. np. blokowanie wybranych stron internetowych wybranym klientom. Takie ograniczenia już się zdarzają w sieciach: wystarczy pomyśleć o blokowaniu dostępu do Skype, p2p albo celowym spowalnianiu transmisji danych - mówi Zimmermann.

Przedstawiciel La Quadrature du Net twierdzi, że na tym etapie Europarlament raczej już zdania nie zmieni.

Potwierdza to Lena Kolarska-Bobińska, europosłanka PO zasiadająca w europarlamentarnej komisji ds. przemysłu. - Zdajemy sobie sprawę, że tracimy coś bardzo ważnego. Ale może to jest cena, jaką trzeba zapłacić, żeby "Pakiet telekomunikacyjny" w ogóle przeszedł? Bo jeśli on nie wejdzie w życie, to konsumenci nie będą mieli żadnej ochrony, którą on im jednak zapewnia - podkreśla Kolarska-Bobińska. - Teraz internauci muszą pracować ze swoimi rządami, jeśli chcą chronić wolność w sieci - dodaje.

Ostateczne spotkanie przedstawicieli Rady i Europarlamentu w tej sprawie odbędzie się 4 listopada.

Pierwszym krajem Unii Europejskiej, który wprowadzi u siebie przepisy o odcinaniu piratów od sieci, jest Francja. Pierwsza wersja ustawy była niezgodna z konstytucją, po poprawkach została zaakceptowana przez sąd konstytucyjny.

Zgodnie z tą ustawą ruch w sieci będzie monitorować specjalna agenda rządowa. Jeśli wykryje, że ktoś ściąga nielegalnie np. filmy albo muzykę - wyśle do tej osoby e-maila ostrzegawczego. Jeśli delikwent zostanie przyłapany po raz drugi - dostanie już list polecony, z "ostatecznym ostrzeżeniem". Jeśli i ono będzie zlekceważone, sprawa trafi do sędziego, który do wyboru będzie miał albo słoną grzywnę, albo odcięcie pirata na rok od internetu. Jak zapowiedział minister kultury Frederic Mitterrand, pierwsze kontrole będą przeprowadzone już na początku 2010 r. Jednym z największych zwolenników wdrożenia ustawy był prezydent Francji Nicolas Sarkozy, którego żona Carla Bruni jest piosenkarką.

W ciągu najbliższych tygodni projekt podobnej ustawy pozwalającej blokować piratów ma przedstawić rząd brytyjski. Jej autorem jest nie kto inny jak lord Peter Mandelson, minister ds. gospodarki, jedna z czołowych postaci Partii Pracy i były brytyjski komisarz w Unii Europejskiej.

I chuj.

Offline

 

#12 2009-11-06 10:34:38

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Koniec internetowej wolności w Polsce - rząd szykuje art. 170a.

Jakie strony zostaną nam zablokowane?
"Dziennik Gazeta Prawna": Dostęp do internetu ma być w Polsce limitowany. Przy okazji zdelegalizowania e-hazardu rząd chce stworzyć czarną listę domen, które będą musieli blokować dostawcy internetu - ustalił dziennik.
Pomysł nabrał realnych kształtów podczas serii spotkań ekspertów z policji i MSWiA w Ministerstwie Finansów, które pilotuje prace nad tym projektem - zaznacza gazeta. - Chcemy wprowadzenia nowego artykułu do prawa telekomunikacyjnego, roboczo to art. 170a - ujawnia "DGP" urzędnik z MSWiA.

Według tego przepisu, wszyscy dostawcy internetu mieliby obowiązek blokować strony z niebezpieczną zawartością. Czarną listą zarządzałby Urząd Komunikacji Elektronicznej. Konkretne adresy będą wskazywać UKE, policja, służby specjalne i Ministerstwo Finansów.

Po prostu świetnie...

Offline

 

#13 2009-11-06 10:50:39

rudeboy78

Mutujący w cieniu rock'n'rolla

Skąd: 62100
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1012
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Polska miała być drugą Japonią ...teraz bliżej nam do Chin...

Offline

 

#14 2009-11-15 00:22:13

 dezerterzysta

Broczący śliną i metafizyką

Skąd: Pałuki
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 756
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

jest taka polityka, by chronić tych co mają, przed tymi, co korzystają. To nie o to chodziło?
Cross, nasze źródło informacji, jakieś wieści?

Offline

 

#15 2009-12-14 11:20:02

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Kontra cenzurze

Policja i inne służby będą mogły nadzorować naszą aktywność w internecie. Takie prawo da im nowelizacja ustawy hazardowej. Rząd chce, by służby, bez decyzji sądu, mogły żądać od internetowego operatora dostępu do naszych danych. Bez problemu dowiedzą się też, z jakich usług korzystamy.

Całość: http://www.dziennik.pl/polityka/article … sieci.html

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora