#46 2010-07-19 20:58:57

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Ale przecież nic nie mówię o relacjach Chodzi mi o to, że o młode kapele już się praktycznie nigdzie nie dba, ot, takie czasy. A szkoda, bo coraz mniej miejsc gdzie mogą się zaprezentować. Wszędzie za to grają te same znane bandy, do zarzygania.

Offline

 

#47 2010-07-19 22:08:42

 dezerterzysta

Broczący śliną i metafizyką

Skąd: Pałuki
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 756
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Tak Filipie, masz rację. Wielki błąd został popełniony przez organizatorów, tzn. skrzywdzili decyzją o młodych kapelach nie tylko ich, ale też nas słuchaczy i samą ideę Jarocka.
Jednakże ja piszę tutaj o "dużej scenie" gdzie zagrały świetne kapele, dały czadu, nikt się nie opierdalał, co stworzyło atmosferę wśród publiki, dzięki czemu w końcu udało się zrobić zajebisty festiwal, tętniący życiem i posiadający duszę, i nie mówię tutaj o legendzie Jarocina, lecz dniu dzisiejszym.
Organizacyjnie nie widziałem żadnych uchybień, które spowodowałyby, że odczuwałbym jakiś dyskomfort.
Ja, drogi Filipie, się po prostu świetnie bawiłem i chciałem, by mój post dobitnie o tym świadczył.

Offline

 

#48 2010-07-19 22:13:05

 dezerterzysta

Broczący śliną i metafizyką

Skąd: Pałuki
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 756
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Ojjj Filipie, mimo wszystko- Gallows, Flogging Molly, Ska-p, Gossip: czy to są kapele, które spotkasz na kązdym feście?
Rozumiem, że chodzi Ci o młode bandy, no ale jednak miło sobie uraczyć ucho tak szanownym zestawem, który już się nie powtórzy, a większość z tych kapel już w Polsce nie zagra

Offline

 

#49 2010-07-19 22:22:24

rudeboy78

Mutujący w cieniu rock'n'rolla

Skąd: 62100
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 1012
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Daria napisał:

Coma - Doskonały Roguc, uwielbiam Comę i ich koncerty (Sławku zagrali "spadam", szkoda, że cię nie było ;P)

szkoda... że ogólnie czy tylko na tym koncercie? Wiesz jak ja tego zespołu nie lubię ...


Edi niczego nie żałuję...  

Offline

 

#50 2010-07-19 23:38:52

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

dezerterzysta napisał:

w końcu udało się zrobić zajebisty festiwal, tętniący życiem i posiadający duszę, i nie mówię tutaj o legendzie Jarocina, lecz dniu dzisiejszym. Organizacyjnie nie widziałem żadnych uchybień, które spowodowałyby, że odczuwałbym jakiś dyskomfort.

Życiem na pewno (biorąc pod uwagę liczbę przybyłych osób) ale nie mów mi o duszy na feście, którzy sami organizatorzy określają jako robiony czysto w celu zarobkowym. I nie chodzi o żadną legendę czy porównywanie do dawnych edycji. Z uchybień organizacyjnych to ja bym widział fakt, na który narzekała większość spieczona słońcem - małą wodę za 5 zł (szkoda gadać, ale widać cel imprezy jak na dłoni), no ale to przecież detal... Nieistotny w mrowiu zajebistości

Nikt Ci nie chce odbierać tego, że było megafajnie, ale spójrz też nieco krytycznie. Właśnie przez takie niefrasobliwe podejście takie impry jak Open Hardcore cz Rock Na Bagnie dostają po dupie... No chyba, że olać wszystko, niech zostaną tylko komercyjne imprezy - oni w końcu mają kasę i możliwości na ściągnięcie gwiazd, a że gdzieś mają tak naprawdę człowieka przyjeżdżającego na koncert...

Pozdro666.

Offline

 

#51 2010-07-20 13:31:00

 dezerterzysta

Broczący śliną i metafizyką

Skąd: Pałuki
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 756
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Cross, jestem, chyba ostatnią osobą, której możesz zarzucać chęć zniszczenia małych, niekomercyjnych festów w tym naszym grajdołku. Woda za 5 zł? Cross, to nie organizatorzy są za to odpowiedzialni! Piwo było po 5 zeta, fajnie rozwiązany system sprzedaży, kolejek praktycznie brak, nawet po koncertach.
Oczywiście, mogliby zapowiedzieć właścicielom straganów, że ceny mają być takie i takie. Jednak czy to aby z celem się nie mija?
Chciałbym, aby na Młode Miasto, Warhead czy Rock na bagnie przyjeżdżało po 5 tysięcy ludzi, oczywiście że tak! Ale po prostu jak wszędzie jest parę "lig" festiwalowych, a tegoroczny Jarock był zdecydowanie przedstawicielem "ekstraklasy". Minusy, no ba! Za mało okienek gdzie można by wymienić bilet na opaskę, owe już obgadane potraktowanie młodych kapel, ceny w części gastronomicznej (jednak, jak już pisałem, ci kolesie jeżdżą praktycznie po wszystkich festach i wszędzie ceny są niezwykle do siebie zbliżone) itd. Jednakże nie można myśleć według z góry ustalonej tezy, a tak wydaje mi się drogi Filipie, robisz w tym względzie.
Nie wiem na jakiej podstawie Niuniusiowi się nie podobało, skoro może mówić tylko o tym, co działo się dookoła pola festiwalowego, a o tym, co dzieje się w środku, mógł dowiedzieć się tylko z relacji osób z koncertów wychodzących, co Niuniuś zapewne robił selektywnie, chcąc potwierdzić swą tezę o "chujowości" tego, co po drugiej stronie płotu. No co za rasista! Później dziwisz się, że w kluka dostajesz strzała?
A ja bynajmniej nie czułem, że organizatorzy mają mnie w dupie, Cross, po prostu.

Aha, Sławek, jak nie chcesz to nie żałuj Ale inni będą nam Bieszczadów 2010 zazdrościć!

Ostatnio edytowany przez dezerterzysta (2010-07-20 13:36:39)

Offline

 

#52 2010-07-20 14:11:44

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

dezerterzysta napisał:

Cross, jestem, chyba ostatnią osobą, której możesz zarzucać chęć zniszczenia małych, niekomercyjnych festów w tym naszym grajdołku.

No a kto Ci to zarzucił?

dezerterzysta napisał:

Woda za 5 zł? Cross, to nie organizatorzy są za to odpowiedzialni!

Jeśli mała butla kosztuje tyle, i jest prymat tylko jednej firmy na imprezie to sprawa jest raczej jasna.

Łukasz Minta z agencji Go Ahead, która robi Jarocin to koleś który wyrósł z punka, zrobił dziesiątki zajebistych koncertów, wydawał kapele, robił fanzine'a, teraz traktuje ludzi jak chodzące monety. Dodatkowo kazał wypierdalać Andrzejowi Wolfowi, który kręcił film o festiwalu. Pankowe to on teraz czasem nosi tylko koszulki...

Offline

 

#53 2010-07-20 14:21:00

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Z lepszej strony - fajny oldskulowy młynek na Gallows: http://www.youtube.com/watch?v=Ibgitxtt … re=related

Tych typów z wózkiem inwalidzkim to spotykam na każdym dużym feście w kraju

Offline

 

#54 2010-07-20 15:03:03

Niuniuś

Broczący śliną i metafizyką

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 686
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Udało mi sie dostać na festiwal, ale i tak nie zmieniło to mojego nastawienia, nie twierdze ze ska-p źle zagrało czy dezerter. Chodzi mi o klimat tego festiwalu, hmm musze przyznać że poza całym tym festem bawiłem sie dobrze z kupą znajomych ludzi z róznych czesci polski. A w kluka jak to mówisz nie dostałem za jakieś śmieszne podejscie to tego hmm festiwalu wiec edi daruj sobie takie głupoty gadać. Zreszta tak miedzy nami, prowadzicice tu no jałową konwersacje, są ludzie którzy chcą jeździć na taakie imprezy to bedą one robione a Cross tego nie zmienisz, tak samo jak Edgar nie zmieni mojego zdania. Jeden woli Warhead inny Jarocin, jeden woli komerche inny scene niezależną, tak zawsze było i pewnie zawsze będzie. ooo i się wygadałem.

Offline

 

#55 2010-07-20 15:35:14

 dezerterzysta

Broczący śliną i metafizyką

Skąd: Pałuki
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 756
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

No nie wiedziałem, że byłeś. Szkoda, że nie udało się wspólnego piwa wypić...
Co do Twego "kluka" (coraz bardziej sławnego:P) to po prostu się podeśmiałem leciutko Słyszałem, że za niby "rasistowskie" zapędy, w co wierzyć, znając Ciebie, aż mi się nie chce. Tzn. nie wierzę,byś takowymi tekstami zarzucał.
No ale Norbert, pogadać i poprzeciągać linę na swą stronę zawsze można prawda?
Filip, dojebałeś się do dwóch tekstów, nieco zmieniając sens mojej wypowiedzi. Sam wiesz, że samemu bawiłbyś się dobrze na tym feście.
A co do młodych kapel, to jest nieco już nudny temat, ale nie zpowodu niskiej rangi (bo stawka jest większa niż życie!) a z takiego powodu, że wszyscy się zgadzamy i mamy jedno zdanie. A zdanie owo brzmi- organizatorzy zrobili wielką krzywdę sobie, słuchaczom i kapelom, wypychając ich na margines festiwalu. Ale miejmy nadzieję, że wyciągną wnioski z padająych często na forach gorzkich słów. Bo tak jak rozmawiałem z Filipem, do Heya czy Dezertera ktoś też wyciągnął kiedyś rękę. Wiadomo, że nie wymagam od organizatorów, żeby wyciągali jakieś totalnie niszowe punkowe kapele, śpiewające to samo, co śpiewano 30lat temu. Jednak jest sporo młodych kapel, które mają mimo wszystko cos ważnego do powiedzenia, a do tego grają całkiem przyzwoicie. Zapraszanie 30 kapel indie jest strzałem w stopę. Dlaczego? Bo świadczy o totalnym braku rozeznania w strukturze dzisiejszych młodych słuchaczy różnych odmian muzyki gitarowej- słuchacz trendy gatunków muzycznych jak indierock czy inne britpopy po prostu leją przychodzić pod scenę słuchać jakichś w ogóle nikomu nieznanych popierdółek, nawet jeśli mają coś ciekawego do przekazania. A punki, metale czy rastamani? Daleko nie szukając, wągrowieckie koncerty klubowe pokazują, kto i na jakie kapele przychodzi.
Punkrock!

Offline

 

#56 2010-07-20 15:44:29

Niuniuś

Broczący śliną i metafizyką

Zarejestrowany: 2008-09-23
Posty: 686
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Latałem cały czas  gdzies  to cięzko było się spiknąć. A noo dostałem, takie życie. A no punk rock, ale już nie w jarocinie Edi dobra czekajmy na Pod Parou albo w łodzi Adictsów
Aha  za wielki plus to moge uznać duża ilość zajebistych punczurek

Ostatnio edytowany przez Niuniuś (2010-07-20 15:48:11)

Offline

 

#57 2010-07-20 17:06:05

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Niuniuś napisał:

tego nie zmienisz

Ja tam ambicji zmieniać czegokolwiek to już od dawna nie mam, piszę tylko że warto mieć pod uwagą co jest czym...

Offline

 

#58 2010-07-21 14:05:02

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Jarocin 2010

Jeszcze taki znaleziony patencik:

Zwieńczeniem tegorocznego Jarocina był opis na onecie jak to sprzedawcy w sklepikach nie mieli jak wydać reszty, bo dzieciaki płacą teraz stuzłotówkami tylko. No i pizze zamawiane pod namiot ze Ska-P w tle. Syto jak chuj.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora