#61 2009-12-02 14:22:36

Tricky

Rycerz pogo

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 232
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

W sumie chciałem powiedzieć, że wiele ciepła wlaliście w moje serce i dziękuję Wam za to. Jestem autentycznie wzruszony i mówię to bez krztyny jakiejkolwiek ironii. Rzucając temat aborcji na forum byłem przekonany, że zostanę zjedzony przez wszystkich, że będę samotnie walczył z hordą rozsierdzonych proaborcjonistów. A tu taka niespodzianka. I Yakub i Dziadek zaskoczyliście mnie i przywróciliście nadzieję w młodych ludzi. I nie chodzi nawet o to, że stoimy po tej samej stronie, ale że wierzycie autentycznie w to, co piszecie. Że nie jest to tylko zwyczajne za czy przeciw, ale że mace wszystko dokładnie poukładane w głowach, że wasze stanowisko wynika z dogłębnych przemyśleń. Może nie jestem obiektywny, ale mam nieodparte wrażenie, że druga strona tego sporu na tym forum nie może się pochwalić tym samym. I to daje nam nadzieję, że uda się ich (i nie tylko ich) jeszcze nawrócić.
Może kiedyś zorganizowalibyśmy jakąś antyaborcyjną akcję? Nie tylko, żeby zamanifestować swój sprzeciw, ale także, żeby pokazać, że obrona życia poczętego nie jest wyłączne domeną radiomaryjnych oszołomów...


Pedicabo ego vos et irrumabo
__________________________________________________

http://www.amnesty.org.pl/fileadmin/templates/firmy/pisz.jpg

Offline

 

#62 2009-12-02 14:24:50

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Tricky napisał:

Może nie jestem obiektywny

Rzekłeś.

Offline

 

#63 2009-12-02 14:30:52

Tricky

Rycerz pogo

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 232
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Cross napisał:

musisz zdecydować - albo dziecko albo kobieta. Co wtedy robisz mistrzu od zbalansowanego prawa do życia?

Nie masz prawa podjąć takiej decyzji, musisz ją zostawić naturze (przez niektórych zwanej bogiem). Każesz więc zrobić wszystko, by uratować oboje. Zagadka była banalnie prosta
Ale to też charakterystyczne dla zwolenników aborcji: wymyślanie radykalnie skrajnych przypadków, które się zdarzają raz na milion, po to, żeby uzasadnić tysiące innych mniej drastycznych (a czasem wręcz banalnych) pretekstów do zabijania... Wymyśl proszę Cross coś ambitniejszego...


Pedicabo ego vos et irrumabo
__________________________________________________

http://www.amnesty.org.pl/fileadmin/templates/firmy/pisz.jpg

Offline

 

#64 2009-12-02 14:35:39

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Jak zajebiście uciekasz od decyzji i zwalasz wybory na jakiś tam bliżej niesprecyzowane byty, o których nawet nie wiadomo czy istnieją. Daj spokój, chwyt z czymś "ambitniejszym" mnie nie rusza, podałem Ci hipotetyczną sytuację (rybka albo pipka) i prosiłem o prostą odpowiedź. Natomiast totalni przeciwnicy aborcji jako tacy potrafią pierdolić tylko o palcu bożym w pochwie kobiety itd. To jest dopiero żenada.

Offline

 

#65 2009-12-02 18:03:39

 dezerterzysta

Broczący śliną i metafizyką

Skąd: Pałuki
Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 756
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

dobra Panowie, dyskusja zeszła parę postów temu poniżej pewnego poziomu. albo się poprawicie, albo wprowadzę Wam faszyzm!
Nie będę się wypowiadał na ten temat, albowiem zbyt dużo zostało powiedziane, ale Tricky! Druga strona także może pochwalić się wypowiedziami uargumentowanymi i dogłębnie przemyślanymi. Bezsensu dokonałeś podziału na mądrych anty i głupich pro (przerysowując, tak jak to robicie wszyscy).
Ha! Ha! Kto jest bezczelny? Ha!

Offline

 

#66 2009-12-02 18:33:57

Tricky

Rycerz pogo

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 232
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Nie irytuj się się Cross tak od razu
No i przede wszystkim czytaj uważnie. Tyle głupot nawaliłeś, że muszę twoją wypowiedź pociąć na kawałki

Cross napisał:

Jak zajebiście uciekasz od decyzji

Nie uciekam, po prostu pytanie jest idiotyczne. Nie jestem, nie byłem i mam nadzieję, że nie będę w takiej sytuacji. Nie znam też nikogo, kto by był i pewnie Ty też nie znasz, więc przykład jest wyssany z palca. Abstrahując od tego, takiej decyzji nie da się podjąć w oderwaniu od konkretnego przypadku i wszelkich okoliczności towarzyszących. Ale dajmy szansę Twojej chorej zagadce, sprawę uprośćmy, weźmy podobną szaradę. Zabójca mówi: wybieraj - zabiję albo twoją żonę, albo twoje dziecko, a jeśli nie wybierzesz zabiję ich oboje. I tu wybór jest wbrew pozorom prosty. Wybrałbym dziecko. Najważniejszym sensem życia każdego człowieka jest prokreacja, wychowanie potomstwa i przekazanie swoich genów dalej. To taki sposób na naszą nieśmiertelność. Gdyby to moja żona miała wybierać między mną a dzieckiem, też bym krzyczał, żeby wybrała dziecko. A gdyby postąpiła wbrew temu, do końca życia bym jej nie wybaczył, a myślę, że i ona sobie też. Zresztą nie chodzi tu tylko o same geny i prokreację. Każdy powinien mieć szansę poznania tego pięknego świata, a myśmy się (w przeciwieństwie do malutkiego dziecka) już trochę nażyli.

Cross napisał:

zwalasz wybory na jakiś tam bliżej niesprecyzowane byty, o których nawet nie wiadomo że istnieją.

Napisałem, że decyzję pozostawiłbym naturze. Wydawałeś mi się momentami inteligentnym człowiekiem i nie myślałem, że muszę Ci wszystko łopatologicznie tłumaczyć. Pomyliłem się, moja wina. Pod pojęciem natura miałem na myśli ślepy los, przypadek. Ale nie w sensie "rzucenia monetą". Powiem jeszcze raz, dałbym się sprawom toczyć swoim torem, nie zabiłbym żadnego z nich i równocześnie zrobił wszystko, by uratować oboje. Nie wiem skąd ci się wziął jakiś byt, który nie wiadomo czy istnieje? A w domu wszyscy zdrowi?

Cross napisał:

Natomiast totalni przeciwnicy aborcji jako tacy potrafią pierdolić tylko o palcu bożym w pochwie kobiety itd. To jest dopiero żenada.

Cross, proszę nie ośmieszaj się Tak, jestem "totalnym" przeciwnikiem aborcji i w całej tej dyskusji ani razu nie użyłem żadnego religijnego argumentu, nie zrobił tego też żaden inny dyskutant. Uroiłeś coś sobie. Ale to tylko potwierdza moją tezę, że poparcie dla aborcji w lewicowych środowiskach wiąże się z fanatyczną wręcz nienawiścią wobec wszystkiego co religijne. To zaślepienie powoduje, że nie potrafią oni niestety racjonalnie używać mózgu i rozważyć wszelkich argumentów, tylko wszędzie węszą klerykalny spisek. Weź się opanuj i wyluzuj...


Pedicabo ego vos et irrumabo
__________________________________________________

http://www.amnesty.org.pl/fileadmin/templates/firmy/pisz.jpg

Offline

 

#67 2009-12-02 18:40:40

Tricky

Rycerz pogo

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 232
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Edi, już ja wiem dlaczego nie będziesz się wypowiadał Ale pamiętaj, kiedyś znów do mnie przyjdziesz, a wtedy nie będzie litości

dezerterzysta napisał:

Bezsensu dokonałeś podziału na mądrych anty i głupich pro

A Twoim zdaniem argumenty w stylu "pierdolenie o palcu bożym w pochwie" są mądre?

Ostatnio edytowany przez Tricky (2009-12-02 18:46:21)


Pedicabo ego vos et irrumabo
__________________________________________________

http://www.amnesty.org.pl/fileadmin/templates/firmy/pisz.jpg

Offline

 

#68 2009-12-02 18:49:47

Daria

Birbant

2813362
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 306
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Tricky napisał:

No chyba się tak łatwo nie poddacie, co? Ja wierzę, że uda nam się przeciągnąć jak najwięcej ludzi na stronę życia, także was. A może jakiś koncert by dedykować obronie nienarodzonych?

A może dla wszystkich nienarodzonych...np. dla mojego brata, który nie przeżył w wyniku ciążowych komplikacji, co?

Offline

 

#69 2009-12-02 18:55:42

Tricky

Rycerz pogo

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 232
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Czemu nie? Ja też nie byłbym najstarszy z rodzeństwa, gdyby moja mama nie poroniła 2 lata przed moim narodzeniem. I nawet nie wiem czy była to siostra czy brat, o jakimkolwiek grobie już nie wspominając. Takie były czasy...

I fajnie Daria, że mówisz o nim "brat" a nie "płód". To już coś...

Ostatnio edytowany przez Tricky (2009-12-02 18:57:46)


Pedicabo ego vos et irrumabo
__________________________________________________

http://www.amnesty.org.pl/fileadmin/templates/firmy/pisz.jpg

Offline

 

#70 2009-12-02 19:18:53

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Tricky napisał:

Nie irytuj się się Cross tak od razu

Ale ja się nie irytuję, pewnie wnioskujesz tak ze stylu moich wypowiedzi :)

Wciąż manipulujesz, przedstawiasz siebie jako człowieka, który w rozsądny, logiczny i poukładany sposób zbija "idiotyczne" i "nieinteligentne" argumenty interlokutora. Wszystkimi swoimi wypowiedziami odmawiasz przeciwnikom prawa do własnej opcji, używając schematycznych określeń "lewicowa nienawiść" chociaż jeden i drugi człon chuja ma wspólnego ze mną czy innymi ludźmi, którzy chcą prawa wolnego wyboru w konkretnych przypadkach. Mulisz na temat mojej historyjki (że bzdurna, jedna na milion) i nie potrafisz się jednak w niej specjalnie określić pisząc głupoty o ratowaniu obu żyć (choć zaznaczyłem że na jej potrzeby nie ma innej opcji jak podana alternatywa). Bo co innego idea i gardłowanie zza monitora, a co innego realne życiowe wybory. Palec boży w pochwie to skrót myślowy dotyczący właśnie pozostawiania takich spraw "naturze" czy "bogu" gdy wizja medyczna jest jasna i czytelna dla matki i dziecka. Ale Ty udajesz oczywiście, że nie rozumiesz i to mnie stawiasz na pozycji niekumatego. Słabe to lekko, ale rozumiem że używasz nieco socjotechniki w słusznej sprawie, wietrząc szansę sprowadzenia kilku młodych owieczek ze złej i stromej ścieżki.

Edi, dysputy są po to, by sobie w nich śmiało poczynać i fechtować ostro, tako też czynimy :)

Ogólnie jednak dyskusja jest jałowa strasznie i nie widzę dalszego sensu jej ciągnięcia... A wolałbym żeby nie pojawił się tu symbol kłódki.

Offline

 

#71 2009-12-02 19:22:52

Daria

Birbant

2813362
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 306
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Tricky napisał:

Czemu nie? Ja też nie byłbym najstarszy z rodzeństwa, gdyby moja mama nie poroniła 2 lata przed moim narodzeniem. I nawet nie wiem czy była to siostra czy brat, o jakimkolwiek grobie już nie wspominając. Takie były czasy...

I fajnie Daria, że mówisz o nim "brat" a nie "płód". To już coś...

nie, to nie już coś...tu akurat mówię o jednym konkretnym dziecku, które było chciane i kochane od momentu poczęcia.

Co innego gwałt i inne komplikacje, o których tu dyskutujecie.

Offline

 

#72 2009-12-02 19:55:13

Cross

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-21
Posty: 2416
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Demokracja w praktyce: ONZ grozi Szwajcarii.

Reakcja mediów i ponadnarodowych instytucji na referendum w Szwajcarii dotyczące zakazu budowy minaretów była łatwa do przewidzenia. Nie milkną głosy oburzenia mediów, lewicowych partii politycznych i organizacji „praw człowieka”. Zaznaczyć należy że są to głównie środowiska popierające w pełni np. nakaz zdjęcia krzyży wiszących w miejscach publicznych, dla przykładu w szkolnych klasach. Do protestu pomieszanego z groźbami i oszczerstwami pod adresem Szwajcarów dołączyła również Organizacja Narodów Zjednoczonych. O ile groźbą nazwać można perspektywę zawieszenia działalności tej organizacji na terenie Szwajcarii. „Wprowadzenie w Szwajcarii drogą referendum zakazu budowania minaretów może sprawić, iż ONZ zrezygnuje z działalności na jej terytorium” – odgrażał się we wtorek na swym blogu Carl Bildt, minister spraw zagranicznych Szwecji, sprawującej obecnie rotacyjne przewodnictwo Unii Europejskiej.

„Całkiem możliwe, że w ONZ zostaną postawione pytania na temat spotkań i innej działalności właśnie w Szwajcarii” – napisał Bildt. Zwrócił również uwagę, że Szwajcaria objęła pod koniec listopada na pół roku przewodnictwo Komitetu Ministerialnego Rady Europy – „instytucji stojącej na straży przestrzegania praw człowieka”. Nie zwracającej jednak najmniejszej uwagi na stanowisko rdzennych mieszkańców danego kraju odnośnie ich obaw związanych z kulturową ekspansją obcego elementu. W takich przypadkach na odległy plan schodzi również demokracja, na której straży stoi rzekomo ONZ. Słowa Bildta to kolejne potwierdzenie że tam gdzie zachodzi konflikt interesów pomiędzy rdzenną ludnością Europy a kolorowymi imigrantami, nierzadko próbującymi ingerować w religijną bądź kulturową tożsamość kraju, który ich gości, organizacje takie jak ONZ czy UE zawsze obiorą stronę imigrantów. Demokracja nie ma w takich przypadkach najmniejszego znaczenia.

Bildt skomentował wynik niedzielnego referendum bezpośrednio po powrocie z wizyty w Stambule. Jego zdaniem, “podczas gdy Turcja zmierza w kierunku coraz większej tolerancji i otwartości, mamy teraz państwo europejskie, które całkiem wyraźnie podąża w kierunku odwrotnym”. To że mniejszości chrześcijańskie z krajach muzułmańskich nie mogą liczyć na posuniętą do granic absurdu wyrozumiałość władz, a przede wszystkim to że nie roszczą sobie prawa do np. ograniczenia widoczności dominującej religii w sferze publicznej nie zostało przez Bildta poruszone.

To jest właśnie lewicowo-europejskie wpierdalanie się w sprawy suwerennych państw

Offline

 

#73 2009-12-02 22:02:21

Tricky

Rycerz pogo

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 232
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Daria napisał:

nie, to nie już coś...tu akurat mówię o jednym konkretnym dziecku, które było chciane i kochane od momentu poczęcia.

Musiałaś? Jak chciane i kochane, to dziecko, jak nie chciane, to płód? Oj Daria...


Pedicabo ego vos et irrumabo
__________________________________________________

http://www.amnesty.org.pl/fileadmin/templates/firmy/pisz.jpg

Offline

 

#74 2009-12-02 22:06:43

Daria

Birbant

2813362
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 306
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

O ludzie! Przecież mi nie powiesz, że dziecko z gwałtu jest chciane. No halo

Offline

 

#75 2009-12-02 22:14:10

Tricky

Rycerz pogo

Skąd: WRC
Zarejestrowany: 2008-09-22
Posty: 232
Punktów :   

Re: Przeginy (kwestie społeczno-polityczne)

Cross napisał:

Wciąż manipulujesz... ...rozumiem że używasz nieco socjotechniki w słusznej sprawie, wietrząc szansę sprowadzenia kilku młodych owieczek ze złej i stromej ścieżki.

No wreszcie coś mądrego :P
Choć nie do końca, bo przecież Ci jednak odpowiedziałem, że wybrałbym dziecko...

Cross napisał:

wolałbym żeby nie pojawił się tu symbol kłódki.

Grozisz nam? :P


Pedicabo ego vos et irrumabo
__________________________________________________

http://www.amnesty.org.pl/fileadmin/templates/firmy/pisz.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora